Špalíková dlažba

Špalíková dlažbu dělíme na exteriérovou a interiérovou.

Exteriérová špalíková dlažba

Díky své odolnosti, ale i moderním technologiím úpravy impregnací je možné použít špalíkovou dlažbu i pod širé nebe. Nabízí tak přírodní alternativu k šedivým a neosobním betonovým zámkovým dlažbám. Ideálně se tak hodí pro stezky k zahradním altánům, pergolám nebo ke skleníku. Samozřejmě se také hodí při rekonstrukcích historických budov, kde je nutné nebo vhodné zachovat původní průjezdy či průchody. Impregnace chrání dřevo před houbami, plísněmi a dřevokazným hmyzem. Odolá ale i povětrnostním vlivům a běžnému znečištění.
Příklady pro použití: průjezdy, průchody, zahradní cesty, lávky, terasy, apod.

Špalíková dlažba vhodná do exteriéru je dodávána v materiálovém provedení: dub, borovice a smrk na základě poptávky.

Interiérová špalíková dlažba

Špalíková dlažba je symbolem příjemného a zdravého bydlení , má dlouhou životnost. Barevnými kombinacemi dřevin získá každý interiér svou originalitu. Je vhodná do starých staveb, kam přináší kombinaci klasického a konzervativního, ale i do novostaveb, kde kombinuje moderní s rustikálním. Se špalíkovou dlažbou si přenesete kousek přírody do vašeho domova.

Příklady použití: obytné prostory (obýváky, ložnice, dětské pokoje, chodby a kuchyně), kanceláře (rovněž vhodné pro kolečkové kancelářské židle), konferenční místnosti, veřejné plochy jako obchodní centra, kostely, hotely, restaurace, mateřské školy, střediska pro mládež apod.

Špalíková dlažba vhodná do interiérů je dodávaná v materiálovém provedení: borovice, smrk, modřín, dub, kouřený dub, jasan, javor, bříza, douglaska, buk.

Špalíková dlažba je vhodná nejen do reprezentativních prostor jako jsou interiéry bytů či obchodů. Využití najdou i v industriálních prostorech, v lehkém i těžkém průmyslu.

Lehký průmysl
Špalíková dlažba je velmi “zdravá” podlaha, je pružná, teplá, přírodní.
Příklady použití: dílny ve školách, truhlárny, stolárny, dílny pro lehkou výrobu, tiskárny apod.
Špalíková dlažba vhodná do lehkých průmyslových prostor je dodávána v materiálovém provedení: borovice, smrk, modřín, dub.

Těžký průmysl
Špalíková dlažba je velmi odolná, a proto vhodná i do prostředí s velkým zatížením.
Příklady použití: průmyslové haly s provozem vysokozdvižných vozíků a automobilů, dílny pro obrábění těžkých dílenských výrobků, opravny, kovárny, dílny s těžkým zatížením jako je sváření, olej, apod.
Špalíková dlažba vhodná do těžkých průmyslových prostor je dodávána v materiálovém provedení: borovice a smrk.