WORKCAMP PARQUET 2017

vše k WORKCAMP PARQUET najdete zde | alles zum WORKCAMP PARQUET finden Sie hier: www.workcamp-parquet.cz

Symbolickým zamknutím skončil 9. září mezinárodní vzdělávací a veřejně prospěšný projekt WORKCAMP PARQUET, který se letos konal na zámku Dahlen. Vzájemnou spoluprací vytvořili  a položili podlahářští mistři, mladí podlaháři a učni oboru parketář nebo podobném v tradičním versailleském vzoru s inovativními prvky. Na práci pro památku, která je v majetku obce Dahlen, se podílelo 37 parketářů z 11 evropských zemí.

Akce, jejíž letošní ročník byl už třetím, se konala od 2. do 10. září. Na konci týdne byly parketové podlahy v Císařském a Zrcadlovém sále hotové a starosta Dahlen Matthias Löwe mohl vrátit symbolický klíč k akci zpět hlavnímu organizátorovi René Caranovi. Stejný den byly také předány certifikáty účastníkům projektu. Dne 10.9. v rámci Dne otevřených památek si podlahy měla možnost prohlédnout také široká veřejnost.

Na zámku Dahlen, stejně jako v předchozích dvou ročnících, šlo přitom o společnou práci dobrovolníků ze zemí od Anglie po Rusko a od Polska po Rumunsko. Právě spolupráce, vzájemná výměna zkušeností a zaměření na tradici podlahářského oboru jsou jednou z hlavních cílů akce Workcamp Parquet. Dalším, ale neméně významným, je pak pomoc konkrétní památce nebo společenskému objektu. V Dahlenu se podařilo naplnit oba cíle, zdejší zámek, který se postupně opravuje, obec už dnes využívá pro kulturní a společenské akce. Nové zámecké podlahy ve stylu vznosných francouzských zámků možnosti využití pro komunitní život ještě rozšíří.