Co děláme

POKLÁDÁNÍ PODLAH

Provádíme odbornou pokládku masivních dřevěných podlah (parket, prken, kazetových parket, průmyslové mozaiky, lamparket, tapis, dřevěné špalíkové dlažby), vinylových, laminátových a korkových podlah.

RENOVACE PARKET A PRKEN

Renovace patří mezi oblíbenou službu. Standardní renovace zahrnuje broušení, tmelení a povrchovou úpravu. Povrchovou úpravu provádíme tvrdými voskovými oleji, laky, tradičními vosky nebo oleji, případně barevnými oleji apod. Je-li to potřebné provedeme dokládku nebo výměnu chybějících nebo poškozených parket. Renovujeme také všechny ostatní přírodní podlahy (dřevěné – prkna, mozaiky, kazetové parkety, 2- a 3-vrstvé parkety, ale také přírodní linolea nebo xylolit). Renovované podlahy mají neopakovatelnou patinu a často vypadají lépe než nová podlaha. Provádíme také renovace schodišť a obklady schodišť. Nebo také renovace teras.

ZAKÁZKOVÁ VÝROBA PARKET

Umíme vyrobit kazetové parkety z masivu nebo ve dvouvrstvém provedení, položit jakýkoliv parketový vzor, udělat borduru nebo intarzii. Nejsme limitování výběrem vzorů ani dřevin. Vše závisí jen na Vaší fantazii a požadavcích.

RESTAUROVÁNÍ DŘEVĚNÝCH PODLAH

Restaurování historických parket a prken je nejvyšší stupeň parketářského řemesla. Vždy se snažíme o autentický vzhled, pečlivě vybíráme kvalitu a odstíny dřeva a originální techniku. S maximální přesností a důrazem na detail docílíme obnovy historické podlahy. Používáme tradiční techniky a materiály. Vrátíme kousku historie život.

ÚDRŽBA A OŠETŘOVÁNÍ

V sortimentu máme údržbové prostředy pro všechny typy podlah. Návody na údržbu Vám rádi zašleme. Nebo si můžete objednat strojové čištění a refresh Vaší podlahy u nás.

PŘÍPRAVA PODKLADU

Nabízíme řešení podkladu pod jakoukoliv finální podlahu. Skladbu podkladu a použité materiály přizpůsobíme Vašim požadavkům a stavu stavby. Provádíme měření vlhkosti, penetraci a stěrkování, realizaci dřevěných roštů, podlahové systémy fermacell, broušení, frézování, . . .

ODBORNÉ ZPRÁVY, PORADENSTVÍ, PRODEJ

Rádi Vám poradíme při výběru Vaší nové podlahy nebo kompletní skladby podlahy. Zpracujeme Vám odborný posudek, nabídku, případně jinou potřebnou dokumentaci k Vaší podlaze. Navštivte nás nebo nám zašlete poptávku.

SPECIÁLNÍ ÚPRAVA POVRCHU

Povrchy dřevěných podlah můžeme upravit broušením, škrábáním nebo kartáčováním. Také povrchová úprava nemusí vždy znamenat jen lak nebo olej. Používáme také louhy, barevné oleje, speciální laky na pódia. Máte individuální požadavek, neváhejte a kontaktujte nás.

SEMINÁŘE A WORKSHOPY

Organizujeme odborná školení, semináře a workshopy pro školy, Národní památkový ústav apod.

Každoročně organizujeme mezinárodní vzdělávací event WORKCAMP PARQUET, více najdete zde. Každý rok v jiné zemi společně s parketáři ze 3 kontinentů a až 20 zemí realizujeme kompletní parketovou podlahu tradiční technikou. Podlahy jsme dělali například na Zámku Dahlen v Německu, Zámku Arcen v Nizozemsku nebo Zámku Brzeg v Polsku. Součástí programu je mimo výroby a pokládání podlah také řada odborných přednášek a workshopů.